Hádzanári Prešova prehrali na palubovke Rhein-Neckar Löwen 20:36

17.03.2013 Celý región

Mannheim 16. marca (TASR) - Hádzanári úradujúceho slovenského majstra Tatrana Prešov prehrali vo svojom piatom vystúpení v základnej B-skupine Pohára EHF na palubovke špičkového klubu nemeckej bundesligy Rhein-Neckar Löwen vysoko 20:36.

Zverenci trénera Romana Lamača zostali v tabuľke na nepostupovom 3. mieste, v záverečnom dueli skupiny privítajú na budúci týždeň v sobotu 23. marca dánsky tím KIF Kolding.

Pohár EHF - B-skupina:

Rhein-Neckar Löwen - Tatran Prešov 36:20 (21:10)
Najviac gólov RN Löwen: Sigurmannsson a Schmid po 7, Myrhol 5.
Zostava a góly Tatrana: Krupa, Verkič - Krok 5, T. Urban 4, Krištopans 3, Antl 3, Petro 2, Radčenko 2, Rábek 1, Marušák, Hrstka, M. Urban, Tumidalský, Pejovič, Číp, Guzy.
Rozhodovali: Togstad, Kristiansen (obaja Nór.),
vylúčenia: 3:4,
pok. hody: 2/2 - 2/2,
1732 divákov.

Vysoko favorizovaní domáci mali skvelý vstup do zápasu, keď sa trikrát za sebou strelecky presadil Nór Myrhol a "levy" sa ujali vedenia 3:0. Až potom sa osmelili aj hostia a v 15. minúte sa po dvoch vydarených protiútokoch Tatran dotiahol na najtesnejší rozdiel - 6:7. Bundesligista ale zapol na vyššie obrátky, čoho výsledkom bola štvorgólová šnúra a za stavu 13:7 si tréner Lamač vybral oddychový čas. Manko jeho zverencov však naďalej narastalo a do kabín išli domáci s výrazným jedenásťgólovým náskokom. Ani po zmene strán sa obraz hry v mannheimskej hale nezmenil, hostia sa iba sporadicky presadzovali cez pavučiny domácej obrany, za ktorou navyše spoľahlivo chytali Stojanovič i Landin. V 40. minúte svietil na tabuli stav 24:12, desať minút pred koncom 29:15 a záver sa už pred vďačnými divákmi zmenil na exhibíciu nemeckého tímu, ktorý si už zabezpečil účasť vo štvrťfinále.